Çikolata

KIZ İSTEMENİN OLMAZSA OLMAZI: SÖZ ÇİKOLATASI

26 Haziran 2021

Evlilik öncesi en önemli adımlardan biri, şüphesiz kız isteme merasimidir. Birbiriyle anlaşan çiftlerin hem ailelerinin birbiriyle tanıştığı hem de gelin ve damat adaylarının ailelere tanıştırıldığı bu merasimde, ilk izlenim oldukça önemlidir. Her iki taraf için de oldukça heyecanlı ve bir o kadar da stresli olan bugünde, erkek tarafı söz çikolatası ve çiçeğiyle birlikte kız evine konuk olur. Elinde söz çikolatası ve çiçeği olmadan kız istemeye gitmek, Türk geleneklerine göre oldukça ayıptır. Bu nedenle karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmak ve kahve yanında tatlı tatlı konuşmak için mutlaka, o güne özel hazırlanmış bir kutu söz çikolatası ve bir buket çiçekle birlikte ziyarete gitmek gerekir.

İÇİNDE LEZİZ ÇİKOLATALARI İLE HARİKA BİR HEDİYE PAKETİ

26 Haziran 2021

Kim özel bir günde ya da yalnızca içinden geldiği için herhangi bir gün sevdiklerini sevindirmek istemez ki? Bunun en güzel yöntemlerinden biri elbette hediyeler vermek. Sevdiklerinize onların beğenilerine göre hediyeler vermek her zaman onları mutlu edecektir. Fakat ne alacağınıza karar veremiyorsanız, böyle durumlarda içi leziz çikolatalarla dolu bir hediye paketi almak doğru bir tercih olacaktır. Çünkü içinde bir sürü lezzetli çikolata bulunan harika bir hediye paketi, kimsenin hayır diyemeyeceği bir şeydir.

EVLİLİĞE GİDEN İLK ADIMDA DAMAT BOHÇASININ ÖNEMİ

26 Haziran 2021

 Nişan bohçası hazırlama, hem erkek hem de kız tarafı için önemli bir adımdır. Hayatını birleştirmek isteyen çiftlerin karşılıklı hazırladıkları bu bohçalar herkes için heyecan dolu tatlı anılara dönüşür. Erkek tarafının gelin adayı için hazırladığı bohçanın yanı sıra, kız tarafının da damat bohçası hazırlaması gerekir. Nişan merasimi öncesinde hazırlanan damat bohçası, oldukça özel bir süreci de beraberinde getirir. Kız ailesinin damat adayı için alışverişe çıkarak, ona uygun eşyalar alması ve bunları paketleyerek hediye etmesi oldukça güzel ve gönülleri fetheden bir adettir. İki aileyi birbirine yakınlaştıran damat bohçası hazırlama aşaması son derece keyiflidir.

AİLELERİN MUTLULUĞUNA LEZZET KATAN BEBEK ÇİKOLATASI

26 Haziran 2021

 Bir bebeğin dünyaya geliyor olması çok büyük bir mucize. Bu yüzden de asırlar boyunca bebeklerin dünyaya gelişleri her zaman kutlanmıştır. Çünkü bu hem aileleri mutlu eden, hem de kutlu bir olaydır. Bebek doğduktan sonra kendisi için sürekli olarak özel günler düzenlenir. İlk banyosu, kırkı, ilk tırnak kesimi vs. Böyle günler genellikle pek çok misafirin katılımı ile gerçekleşir ve bu etkinliklere gelen misafirlere ikramlıklar hazırlanır. Artık günümüzde ikramlıkların yanında bebek çikolatası ürünleri de kullanılmaktadır. Söz konusu bebek çikolatası ürünleri farklı tasarımlara sahip olmakla birlikte, özel tasarımlara sahip olarak üretilebilmektedir.

EN TATLI NİŞAN MERASİMİ

26 Haziran 2021

Yaz aylarının gelmesiyle düğün kına nişan gibi etkinlikler artmaya başladı. Tabii bu tatlı telaşeler için ağzınızı tatlandıracak çikolataları da ihtiyacınız olacak. Son zamanlarda kişiye özel konseptlerin artmasıyla, birçok ürünün üzerine ad veya etkinlik  tarihleri yazdırmak oldukça ilgi görüyor. Tüm ürünlerde olduğu gibi çikolataların üzerine de isim ve özel günün tarihini yazdırmanız mümkün. Söz kesmek veya nişanlanmak isteyen çiftler bir araya gelir  her şey  sevdikleri huzurunda resmiyete dökülür. Bu gibi merasimlerde, mutlu gününüzü sizinle paylaşmak isteyenlere ikram edebileceğiniz en güzel tatlılardan biri çikolatadır. 

KURUMSAL KİMLİĞİNİZİ ÖN PLANA ÇIKARACAK ÇİKOLATALAR

26 Haziran 2021

Firmaların adını duyurabilmek için belirli stratejileri vardır Bunlar reklam amaçlı marka logolarını karton çantalara kalemlere ve ajanda üzerine bastırarak hediye etmektir.  kurumsal çikolata ile stratejilerine bir yenisi daha eklenmiştir. Şirketler ikram edecekleri ya da hediye edecekleri kurumsal çikolata kutularına logolarını bastırarak firma reklam gücünü kullanmayı hedeflemektedir. Özellikle organizasyon açılış fuar alanlarında özel günler balolar ve bayramlarda sıklıkla tercih ettikleri kurumsal logo ve isminin bulunduğu çikolatalar ile müşterilerini çalışanlarını memnun etmeyi amaçlamışlardır. Markanıza özel tasarım ve şirket logo ile hazırlanan birbirinden güzel kurumsal çikolata ile yapılan etkinliklerde memnuniyeti sağlayabilirsiniz. Hem görsel olarak hem de tat açısından oldukça zengin kurumsal çikolata kutularını online sipariş oluşturarak satın alabilirsiniz. Sargılı madlen çikolata ne karton kutusu gibi seçeneklerle kurumsal çikolata seçerek markanızı daha akılda kalıcı hale getirebilirsiniz.

İSTEMEYE ÇİKOLATASIZ GİTMEYİN!

26 Haziran 2021

Evliliğe atılacak ilk adım kız isteme merasimidir. Kız isteme törenleri oldukça gergin ve stresli geçer. İstemeye şık gitmenin yanında şık bir davranışta bulunmak gerekir. Kız istemenin vazgeçilmez üç temel unsuru vardır. Bunlar çiçek çikolata ve Türk kahvesidir. Hangi yöreye giderseniz gidin bu gelenek ülkemizin hiçbir yerinde değişmez. Giderken  gelin adayına mis kokulu ve zarif bir çiçek götürmenin yanında bir de isteme çikolatası götürmeniz gerekir. Çikolata bu açıdan çok önemlidir. İsteme çikolatası tüm çikolatalara göre çok gösterişli olmak zorundadır Bu sizin kız tarafına karşı olan saygılı tutumunuzu gösterecek bir davranıştır.

HEDİYE PAKETİ İLE SEVDİKLERİNİZİ GÜLÜMSETİN

25 Haziran 2021

Hediye seçmek gerçekten zordur, karşınızdaki kişinin nelerden hoşlandığı hakkında tek bir fikriniz yoksa hiç riske girmemek gerekir. Kimsenin reddedemeyeceği ve aksine memnun kalacağı en güzel hediye tatlı bir şeyler olabilir. Birine hoş bir sürpriz yapmak için muhteşem hediye paketi kategorimize göz atmayı unutmayın. Birbirinden güzel çikolata hediye paketi ile sevdiklerinizi mutlu etmek artık çok kolay. Bayramlaşmaya, birinin doğum gününe, bir tanışma faslına veya işyeri açılışı her şey için hediye edebileceğiniz hediye paketlerimiz mevcuttur.

KALİTELİ ÇİKOLATA NASIL OLMALIDIR?

25 Haziran 2021

Bitter madlen çikolata: Bileşiminde en az %18 kakao yağı ve en az % 14 yağsız kakao kuru maddesi olacak şekilde en az % 35 toplam kakao kuru maddesi içeren çikolatadır. Sütlü madlen çikolata: Bileşiminde en az % 2,5 yağsız kakao kuru maddesi olacak şekilde, en az % 25 toplam kakao kuru maddesi içeren, ayrıca en az %14 süt kuru maddesi ve en az % 3,5 süt yağında kakao yağı ve süt yağı toplam miktarı ise en az %25 olan çikolatadır. Beyaz madlen çikolata: Bileşiminde en az %20 kakao yağı ve en az %14 süt kuru maddesi içeren ve en az %3,5’i süt yağı olan çikolatadır.

ÖZEL GÜNLERİN ÖZEL BOHÇASI: DAMAT BOHÇASI!

24 Haziran 2021

Şüphesiz ki hem gelin adayları için, hem damat adayları için söz ve nişan gibi etkinliklerin çok büyük bir anlamı var. Böyle zamanlarda hem gelinler ve damatlar, hem de aileler her şey kusursuz olsun ister. Bunun için de çok büyük bir çaba ve emek harcanır. İşte böyle günlere anlam katan şeylerden biri de elbette damat bohçası ve benzeri ürünlerdir. Damat bohçası istenilen şekilde hazırlanır ve içerisinde en lezzetli çikolatalar bulunur. Böylelikle söz ve nişan gibi güzel etkinlikler, aynı zamanda tatlı bir hale de gelir. Bu yüzden damat bohçası ürünlerini alırken de seçici davranmak ve en lezzetlisini, en güzel tasarıma sahip olanını bulmak gerekir.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.