EN UYGUN FİYATA, EN İDEAL LEZZET

11 Eylül 2021
EN UYGUN FİYATA, EN İDEAL LEZZET

EN UYGUN FİYATA, EN İDEAL LEZZET

 

Türk lokumu, yalnızca Türkiye’de bilinen bir tatlı değil ve çok uzun yıllardır ünü sınırları aşmış durumda. Dünyanın neresine giderseniz gidin, Turkish Delight dediğiniz zaman insanlar bu tatlıyı biliyor olacaktır. Bazı girişimciler yurtdışında da lokum üretmeye çalışmış olsa da lezzeti asla burada üretilen lokumlar gibi olmuyor. Türkiye’de üretilen çok sayıda lokum çeşidi var. Ve bu çeşitlerde kullanılan malzemeye ve harcanan emeğe göre birbirinden farklı lokum fiyatları bulunuyor. 

 

Lokum Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

 

Her ne kadar lokum üretiminde kullanılan ana bileşenler sabit olsa da zaman zaman farklı kuruyemiş ya da meyveler de lokum üretimine dahil ediliyor. Örneğin Antep fıstığı, nar, gül ve Hindistan cevizi en sık kullanılan meyve ve kuruyemişler arasında. Bu ürünler lokum üretimine dahil olduğunda haliyle lokum fiyatları da değişiyor. Yine de Türkiye’de bulunan lokum fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, çok yüksek olduklarını söylemek zor. Her keseye göre istenilen miktarda Türk lokumu bulmak mümkün. Yani burada belirleyici olan nokta, üretim sırasında kullanılan malzemeler.

 

Örneğin Antep fıstığı Türkiye’de üretilen en pahalı kuruyemişlerin başında geliyor. Fiyatları normal fıstığa ya da fındığa göre çok daha fazla. Bu yüzden Antep fıstıklı bir lokumun fiyatı, normal fıstıklı bir lokumun fiyatına göre daha yüksek olabiliyor. Aynı zamanda üretim sırasında kullanılan teknikler ya da ne kadar enerji ve emek harcandığı gibi faktörler de fiyatlar konusunda belirleyici. Örneğin sade lokum üretirken harcanan emek ile, çifte kavrulmuş lokum üretirken harcanan emek arasında fark var. Bu yüzden de çifte kavrulmuş lokum fiyatları daha fazla olabiliyor. 

 

İnternet Üzerinden Lokum Alışverişi

 

Eskiden insanlar kendi semtlerinde, kendi mahallelerinde bulunan ve lokum üreten küçük dükkanlardan alışveriş yapıyorlardı. Günümüzde bu dükkanların sayısı bir hayli azalmış durumda. Fakat günümüzde her şeyin dijital ortama taşınmış olmasından dolayı, alışveriş alışkanlıkları da dijital ortama taşınmış durumda. Örneğin internet üzerinde yapılan yorumlara bakarak en iyi lokumun hangi marka tarafından üretildiğine dair fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda lokum fiyatları konusunda bir karşılaştırma da yapabilirsiniz. Bu durum elbette en iyi lokuma en uygun lokum fiyatları ile ulaşmak açısından büyük önem taşıyor. 

 

En Kaliteli ve En Uygun Fiyatlı Lokumlar

 

Kimse kalitesiz bir lokum için çok yüksek fiyatlar ödemek istemez. Herkesin istediği en kaliteli lokumları, en uygun lokum fiyatları ile almaktır. Bunun için de bu koşulları yerine getiren bir marka bulmak gerekiyor. Türkiye’nin önde gelen lokum üreticisi Saraymar Şekerleme, tüm müşterileri için söz konusu koşulları yerine getiriyor. Siz de Türkiye’nin neresinde olursanız olun, lokum fiyatları konusundaki bütçe dostu yaklaşımı ile Saraymar Şekerleme markasını tercih edebilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.