Saraymar

Klasik Fındıklı Lokum 340 Gr

Ürün Kodu : 70
13,90 TL

Tüm lokumlarımız HELAL GIDA sertifikalı ve ISO22000:2018-ISO9001:2015 belgelidir.

GLUTEN İçerebilir.

Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İade & Teslimat
 • Yorumlar
 • Helal Sertifikası
 • Net: 340 Gr - 16 Dilim İçermektedir.

  Ürün İçeriği;


  *Fındık
  *Hindistan Cevizi
  *Mısır Nişastası
  *Pancar Şekeri
  *Su
  *Asitlik Düzenleyici Sitrik Asit (E330)

  Muhafaza Şartları;

  Serin Ve Kuru Yerde Muhafaza Ediniz. Güneş Işığı İle Doğrudan Temasta Bırakmayınız.

  Önemli Not;

  Lokumlarımızın Hiçbirinde Yapay Tadlandırıcı , Mısır Şurubu , Glikoz Şurubu , Domuz Jelatini Kullanılmamaktadır.

  Türk Gıda Kodeksine Uygun Şartlarda Üretilmiştir.

  Klasik Fındıklı Lokum

  Herkesin sevdiği tatlı değişiklik gösterir. Kimisi sütlü tatlıları, kimisi şerbetli tatlıları tüketmekten hoşlanır. Şekerli yiyecekler eski zamanlardan bu yana değişiklik gösterse de tüketim oranı giderek hep artmaktadır. Enerji veren, hatta açlık anlarında doyurucu olan tatlılar, mutfaklarımızda güzel kokularla ağız sulandırırlar. Türk topraklarında önemli bir yere sahip olan tatlılar her ne kadar kişiden kişiye göreceli olsalar da bir şekerleme türü vardır ki ortak noktada hepimizi buluşturur. Bayramlarda, davetlerde, günlük yaşamımızda ailemizle ya da sevdiklerimizle geçirdiğimiz anlarda ağzımızı tatlandıran bir şekerleme varsa o da lokumlardır. Küçükten büyüğe herkesin tüketmekten keyif aldığı ve sevdiklerine ikram etmek için can attığı lokumlar lezzetleriyle bizleri ele geçirmeyi başarırlar. Misafirliğe gidilirken eli boş gitmeyen bir toplum olmamızdan kaynaklı bir paket lokumu sevdiklerimize hediye etmekten de aynı keyfi alırız. Renkli ve farklı aromalarıyla hem göze hem de damağımıza hitap eden birçok çeşit lokum yer alır. Ancak lokumların lokumu ve vazgeçilemeyen önemli çeşitlerden biri de klasik Hindistan cevizli fındıklı lokum. Türk lokumu lakabının öncüsü olan fındıklı lokumlar, ilk akla gelen çeşittir. Osmanlı ve Türk mutfağından tutun birçok kültüre nam salmış lezzetiyle kendini öne çıkarmayı başarmıştır. Her çeşidinin ayrı hikayesi olan bu şekerlemeler yerken aynı zaman da düşündürür.

  Çifte kavrulmuş fındıklı lokum sevmeyeniniz yoktur. Zaten lokum dendiğinde onca çeşit arasından klasikler hep kendini belli eder ve unutturmaz. Aklımızda kalmayı başaran klasik Türk lokumu, başta Avrupa olmak üzere tüm dünyaya kendi tanıtımını yapan bir şekerleme türüdür. Hatta taklitleri yapılmaya çalışılmış ancak günün sonunda yine ülkemizden temin edilmeye çalışılmıştır. Turistlerin uğrak yerleri olan kuruyemiş dükkânları ve çarşılar, lokumlarımızın esintisiyle çalkalanmış ve yiyenleri her seferinde mest etmeyi başarmıştır. Ülkemizden ayrılan tursitler giderken uzun süreli yetecek şekilde kilolarca almış ve sevdiklerine götürmeyi ihmal etmemişlerdir.

  Fındıklı lokum fiyatları birçok tatlı ve şekerlemeye göre ün salmış bir ürün olsa da çok yüksek maliyete sahip değildir. Ustalarımızın elinde özenle hazırlananve ambalajlana lokumların önce göze hitap etmesi amaçlanır. Zaten lezzetli yiyeceklerin sırrı da önce göz doyurmasıdır. Sizler de saraymarsekerleme.com adresinden lokumlarınızı temin edebilir, isterseniz hediyelik olarak sevdiklerinize götürebilir, misafirlerinize ikram edebilirsiniz isterseniz de hava almayan bir kapta saklayarak tatlı krizleriniz için evin bir köşesinde yenmek üzere saklayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.