Lokum

LEZZETİYLE NAM SALMIŞ TATLI: LOKUM

26 Haziran 2021

Türk mutfak kültüründe önemli yer tutan lokum, bütün dünyanın ilgi gösterdiği bir tatlıdır. Bayramlarda, düğünlerde, kutlamalarda, doğum günlerinde hediye olarak bir kutu lokum götürmek, kültürümüzde büyük öneme sahiptir. En özel günlerin vazgeçilmez hediyesi olmanın yanı sıra, kahve yanında tüketildiğinde sıradan günlere bile bayram mutluluğu getiren bu minik lezzetler Osmanlı’dan günümüze gelen tarih kalıntılarıdır. Peki, lezzetiyle nam salmış lokum çeşitleri hakkında ne kadar bilgilisiniz? İşte Türk lokumu hakkında bütün detaylar.

DİLLERE DESTAN LEZZETİYLE: ANTEP FISTIĞI

26 Haziran 2021

Ülkemizin ürettiği geleneksel kuruyemişlerden olan antep fıstığı, lezzeti ile dört bir tarafa nam salmıştır. Hem Türkiye’de üretilen en değerli kuruyemişlerden biridir, hem de en lezzetli kuruyemiş çeşitleri arasında yerini almıştır. Keklere ya da baklava gibi tatlılara inanılmaz bir uyum gösterir. Elbette bu kadar değerli olmasının tek sebebi lezzetli olması değil. Her gün tüketilecek olan bir avuç antep fıstığı, insan sağlığı açısından pek çok faydayı da beraberinde getirir. Bu özelliği artık herkes tarafından bilinmekte, doktorlar tarafından da antep fıstığı tüketilmesi önerilmektedir.

BİZE ÖZGÜ ÜNLÜ LEZZET: TÜRK LOKUMU

26 Haziran 2021

Lezzeti ve namı tüm dünyaya yayılmış olan Türk lokumu, Türk mutfağının en benzersiz, en sevilen ve en eski tatlılarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bayram, mevlüt, tören gibi önemli etkinliklerde misafirlere ikram etmek ya da hayır amacı ile dağıtmak için yüzyıllardır Türk lokumu tercih ediliyor. Türk lokumu hem lezzetli bir hediyelik, hem de olmazsa olmaz bir ikramlık olarak dikkat çekiyor. Türkiye’ye gelen tüm turistlerin ülkelerine gider mutlaka yanlarında götürdükleri Türk lokumu, dünya üzerinde de saygın ve sevilerek tüketilen bir tatlı durumunda bulunuyor.

TAM BİR ENERJİ DEPOSU: FISTIK EZMESİ

26 Haziran 2021

En güzel kuruyemiş türleri, antep fıstığı da dahil olmak üzere ülkemizde yetişiyor. Antep fıstığı yetiştiriciliği bu topraklarda çok eski bir gelenek. Antep fıstığı yetiştiği haliyle kendi başına tüketilebildiği gibi, tatlıların içinde de kullanılabiliyor. Aynı zamanda antep fıstığının ezme haline getirilmiş hali de, hem lezzeti ile, hem de enerji veriyor olması sebebiyle beğeniyle tüketiliyor. Fıstık ezmesi, ister günün ilk öğünü olan kahvaltıda, ister öğün aralarında, isterseniz açlığınızı bastırmak, isterseniz ağzınızı tatlandırmak için tüketebileceğiniz bir ürün. En güzel antep fıstıkları ülkemizde yetiştiği için, en güzel fıstık ezmesi ürünleri de ülkemiz de üretiliyor.

LOKUM GİBİ LOKUM SEVENLERE

26 Haziran 2021

Lokum bilindiği üzere, su şeker sitrik asit nişasta potasyum gibi malzemelerin harmanlanması ile oluşmaktadır. Tabii bunu çeşitlendirmek için de yine kurutulmuş meyvelerden, kuruyemiş, çikolata gibi malzemelerden de faydalanılmaktadır. Ünü dünyaya yayılan sadece Türklerin yapmayı başardığı hafif tatlı çeşididir.  Adını tarihe yazdırmış olan lokum 16 Yüzyıl'dan bu yana hem üretilmekte hem tüketilmektedir. Adeta bir şifa deposudur, boğazlara iyi geldiği ve enerji verdiği için diğer kültürlere sahip insanlar tarafından da tercih edilmektedir.

AKILLARDA KALAN LEZZETİYLE ANTEP FISTIĞI

24 Haziran 2021

Antep fıstığı, isminden de anlaşılacağı üzere yaygın olarak Gaziantep bölgesinde yetiştirilen, bununla birlikte Maraş ve civar illerde de yaygınca bulunan, lezzetli bir kuruyemiş çeşididir. Türkiye’de yetiştirilmekte olan kuruyemiş çeşitleri arasında en değerli olanlardan biri olarak gösterilir. Hem kendi başına tüketilmek için, hem de kek ya da dondurma gibi tatlıların içinde kullanılmak için uygun olan antep fıstığı, içerdiği yararlı protein ve vitaminler sayesinde sağlık açısından da faydalıdır.

TATLI DEYİNCE İLK AKLA O GELİR: LOKUM!

08 Haziran 2021

Lokum bizim kültürümüze ait olan tatlı ve yumuşak bir şekerlemedir. Su, şeker ve nişasta gibi ana malzemelerden yapılır ve isteğe göre farklı lezzetlerle tatlandırılabilir. Tarihi Osmanlı dönemine kadar dayanmaktadır ve o zamanlardan beridir kültürümüzde yer etmiş ve sevilen bir şekerlemedir. Saraymar, müşterilerine birbirinden güzel ve katkısız uygun fiyatlı lokum çeşitlerini sizlere sunarak bu kültürü devam ettiriyor, ayrıca yeni çeşitler ile bu kültürü zenginleştirerek sizlere buluşturuyor. Günümüzde lokum çeşitleri oldukça çoğalmıştır ve her damak zevkine göre çeşitler oluşturulmuştur. Siz de en güzel ve en taze lokumlara, birbirinden güzel çeşitler ve lezzetler ile ulaşabilirsiniz. Online sipariş ve online ödeme yöntemleri ile ürünleri elinize sorunsuz bir şekilde ulaştıran hizmet kalitesine sahiptir. En uygun fiyat garantisi ile en kaliteli ve hiçbir katkı maddesi içermeyen lokumları kapınıza kadar gönderiyor.

YEŞİL’İN EN GÜZEL HALİ: ANTEP FISTIĞI

08 Haziran 2021

Antep fıstığı, ülkemizde en çok tüketilen ve lezzetiyle damakları şenlendiren kabuklu bir meyvedir. Sakız ağacıgiller familyasına aittir. Hem lezzetiyle hem de görsel olarak güzellikleriyle kültürümüzde yemeklerde ve tatlılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle vazgeçilmez tatlımız olan baklavanın en önemli bileşenlerinden biridir. İlk olarak dışı yağlı bir kabukla ağaçta yetişir ve toplanır. Ancak isteğe ve kullanım şekline bağlı olarak değişkenlik göstererek firmalar tarafından değişik formlarda da müşterilere sunulmaktadır. Antep fıstığı, mevsiminde ve taze toplanıp, en iyi şekilde muhafaza edilerek kalitesinden ödün verilmeden alıcılarıyla buluşmaktadır.

MUTLU ETMENİN EN GÜZEL YOLU HEDİYE PAKETİ

07 Haziran 2021

Özellikle özel günlerde sevdiklerinizi sevindirmek sizleri de mutlu etmektedir. Mesafeniz ne olursa olsun onlara hediye paketi (çikolatalı) gönderebileceğinizi biliyor muydunuz? Tatlı bir tebessümün mimarı olmak için, web sitesinden hediye paketi (çikolatalı) ürün seçeneklerinden seçmeniz yeterlidir. Birbirinden güzel ve özel hediye paketlerini istediğiniz şekilde tasarlayıp oluşturabilirsiniz.

BİR LEZZET ŞÖLENİ: TÜRK LOKUMU

07 Haziran 2021

Dünyanın dört bir yanında sevilerek tüketilen Türk lokumu, Türk mutfağına özgü bir tatlı çeşididir. Saraymar Şekerleme, bu eşsiz lezzeti farklı içeriklerle ürettiği Türk lokumu seçeneklerini siz değerleri müşterileri ile buluşturuyor. Özellikle mevlitlerde, bayramlarda, özel etkinliklerde tüketilen Türk lokumu son zamanlarda Türk kahvesinin en yakın dostu olmuştur.

1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.