Saraymar

Fıstık Ezmesi Tek Paketlenmiş 910 Gr

Ürün Kodu : 427
144,90 TL

Fıstık Ezmesinin yapılış videosu için tıklayınız.

FISTIK EZMEMİZ GLUTENSİZ ANCAK ÇARPRAZ BULAŞMA OLABİLİR.

Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İade & Teslimat
 • Yorumlar
 • Helal Sertifikası
 • Tek Paketlenmiş Fıstık Ezmesi 910 Gr

  52-53 Adet Tek Paketlenmiş Fıstık Ezmesi İçermektedir.
  Net:910 Gr
  İçerik: 
  Boz Toz Fıstık, Boz Bütün Fıstık, Şeker Şerbeti(İçme suyu, Pancar Şekeri, Limon Suyu), Eser Miktarda Glikoz İçermektedir.
  Saklama Koşulları: 
  Oda Sıcaklığında Serin ve Kuru Yerde Muhafaza Ediniz. Günışığına maruz bırakılmamalıdır.

  Fıstık ezmesi, gerek sağlık açısından pozitif yanları ile, gerekse de önemli bir kültür olması ile hayatımızda rol almaktadır. Bu kültür, çeşitli doğal fıstık ezmesi ürününü bize sunmuştur. Bunlar arasında Antep fıstığı ezmesi, ballı fıstık ezmesi, tahinli fıstık ezmesi en çok bilinen çeşitler arasındadır.

  Fıstık ezmesi özellikle yapılış aşamasında çok fazla deneyim ve metot gerektirmektedir. Tarihte bu metotlar üzerine çok fazla şey eklenmiş ve bugünlere kadar gelmiştir.

  Fıstık Ezmesi Tarihi ve Bilinmeyenleri

  Fıstık ezmesi ilk olarak Aztekliler tarafından kullanılmıştır. Tadının çekiciliği ve çok faydalı olmasından dolayı, kısa sürede Azteklilerden birçok şehre yayılmıştır. Bu süre boyunca farklı metotlarda geliştirilen fıstık ezmesi, aynı zamanda günümüze kadar pek çok marka ile beraber farklı tatlarda sofralarımıza gelmiştir. Ve bu lezzet çeşitliliği bugün de hala devam etmektedir.

  Fıstık ezmesi, tadını içindeki maddelerden alır. Bu maddeleri :

  • Doğal fıstık ezmesi
  • Karbonhidrat
  • Omega 3
  • Omega 6

  olarak sıralayabiliriz.

  Fıstık ezmesi için markalaşmanın temelini ilk olarak Marcellus Gilmore Edson yapmıştır. Marcellus Gilmore Edson, fıstık ezmesinin patentini alarak fabrikalaşmaya adım atmıştır. Böylece hem fıstık ezmesi kültürü daha fazla yayılacak, hem de bundan büyük para kazanacaktı. Kanada' dan başlayan bu fabrikalaşma aynı hızda devam etmiştir. Bu gün bu fabrikalaşma sonucu olarak her yerde fıstık ezmesi üzerine bir yapılaşma görmekteyiz.

  Fıstık ezmesi, fıstığın çeşitli tekniklerle kavrulmasından sonra tuz ile harmanlanmasıyla oluşur. Bu harmanlanmadan sonra tadını alması alması için bir süre bekletilir. En sonunda damak tadımızda uzun süre kalacak olan fıstık ezmesi yapılmış olur.

  Başka yörelerde bekletilme süresinin veya harmanlanmaya farklı malzemeler eklenmesi ile fıstık ezmesi çok fazla yeni tarif kazanmıştır. Bu yörelerde genelde fıstık ezmesinin yanına tost, ekmek veya bu çeşitlere yakın ürünler ikram edilmesi ile de bilinmektedir.

   Fıstık Ezmesinin En İyisi Saraymar Şekerleme' de

  Fıstık ezmesinin en güzel çeşitleri, Saraymar Şekerleme' de en iyi ustalar tarafından hazırlanmıştır. Bu süreç boyunca her türlü hijyen kuralına uygun davranılmış, sağlığınız için en iyi koşullarda paketlenmiştir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.