Saraymar

Türk Kahvesi 115 Gr

Ürün Kodu : 205
9,90 TL
Türk Kahvesi, Orta Kavrulmuş çekilerek Vakum işlemi ile paketlenmektedir.
Tahmini Kargoya Veriliş Tarihi
:
24.09.2021
kapidaodeme2.png (11 KB)
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • İade & Teslimat
 • Yorumlar
 • Helal Sertifikası
 • TÜRK KAHVESİ

  Türk kahvesi, özellikle bizim ülkemiz için çok önemli bir kültürdür. Misafirperverliğin ve dostluğun en önemli simgesi olarak türk kahvesi her zaman en ön plandadır. Bu nedenle her mutfakta taze çekilmiş türk kahvesi bulunur. Türk kahvesinin farklı çeşitleri ve yapım metotları da aynı şekilde köklü bir tarihe dayamaktadır.

  Türk Kahvesinin Tarihi ve ÜretimiTürk kahvesinin tarihi Osmanlı' ya kadar dayanmaktadır. Kahve çekirdeklerinin farklı metotlar ile hazırlanması ile beraber "kahve" adı verilen içecek 14. yy başlarında Habeşistan' dan tüm dünyaya yayılmaya başlamıştır. Bu yayılma esnasında eski Osmanlı Devleti valisi Özdemir Paşa bu tadı deneyimlemiş, hayran kalmıştır.

  Bu lezzeti uygun ticaret yolları ile ülkesine getiren Özdemir Paşa, kahvehane kültürüne de katkı sağlamıştır. Daha sonra başka kahveciler tarafından bakır cezvelerde, yeni teknikler ile pişirilmeye başlanmasıyla kısa süre sonra bu yeni çeşit kahve "Türk kahvesi" adını almıştır. Özdemir Paşa, attığı bu adım ile sadece ülkesinin kültürüne yeni bir lezzet eklemekle kalmamış, aynı zamanda Avrupa' ya da kahveyi getiren ilk ülkenin Osmanlı olmasında da büyük bir rol almıştır.

  Taze çekilmiş türk kahvesi, kahve çekirdeklerinin kavrulması ile oluşur. Bu kavrulma kendi içerisinde sararma, koyulaşma, çatlama, kavrulama, 2. çatlama olarak aşamalandırılır. Bu süreç boyunca kahve çekirdeğine kavrulma dışında farklı profesyonel metotlar uygulanır.

  Türk kahvesinin tek güzel şeyi lezzeti değil tabi ki. Türk kahvesi, kahve tozu olduğu için kolayca ve uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Diğer kahve çeşitlerine göre daha ucuz ve sağlıklıdır. Lezzet şeması olarak farklı sıcaklıklarda farklı tatlar veren nadir kahvelerden biridir. Ve bunun gibi daha çok fazla olumlu özelliği de bünyesi altına toplamıştır.

  Kahvenin En Güzel Hali Saraymar Şekerleme' de Gerçek bir kahve aşığıysanız, türk kahvesinde gerçek kaliteye önem veriyorsanız Saraymar Şekerleme aradığınız site. En kaliteli çekilmiş kahveyi sunan Saraymar şekerleme, sipariş ve teslim süresi boyunca sizinle iletişim halinde kalmakta, sizin için en kaliteli hizmeti sağlamak adına uğraşmaktadır. Türk kahvesinin en lezzetli halinin olduğu Saraymar Şekerleme sitesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Siparişlerinizi bekliyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.