Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi, menşei Gaziantep olan taze Antep fıstıklarının belirli bir ölçüde şeker ile karıştırılması sayesinde elde edilen, harika bir lezzete sahip, tadına doyum olmayan bir yiyecektir. En önemli püf noktası erken hasat edilmiş Antep fıstıkları ile yapılmasıdır. Erken hasat Antep fıstıklarına “boziç” adı verilir. Normal erginlik dönemine gelmemiş Antep fıstıkları toplanarak, fıstık ezmesi üretilir. Bunun en büyük sebebi, daha olgunlaşmamış Antep fıstıklarının renginin tam yeşil olmasıdır.

Ünü Gaziantep’ten bütün ülkeye, hatta ülke sınırlarının dışına kadar ulaşmış olan Antep fıstığı ezmesi, asla reddedilemeyecek tadı ile tüketicilerini mutlu ediyor. Erken hasat olarak toplanan Antep fıstıkları, su dolu kapların içerisinde dolu boş ayrımı yapıldıktan sonra serme aşamasına geçilerek kurutulur. Kurutulduktan sonra işlenerek kabuklarından ayrılır ve Antep fıstığı ezmesi yapmaya hazır hale gelir.

Saraymar fıstık ezmesi ile taze fıstıkların eşsiz lezzetine ulaşabilecek, online sipariş ile harika Antep fıstığı ezmelerini satın alabileceksiniz. Tamamen orijinal yöntemler ile elde edilen fıstık ezmeleri, bütün tazeliği ile kapınıza kadar gelecek. İçerisinde herhangi bir katkı maddesi bulunmayan fıstık ezmelerinde, fıstığın yoğun tadını kesinlikle alacaksınız. Saraymar fıstık ezmesi fiyatlarını oldukça uygun bulacaksınız. Harika kalıp fıstık ezmesi lezzetini tadarak, gerçek fıstığın tadına doyacaksınız.

Antep fıstığı ezmesi için kullanılabilecek erken hasat fıstıkları toplamanın en uygun zamanı Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda toplanan fıstıklar, tamamen yeşil renktedir. Fıstık ezmesinin göz alıcı yeşil rengi bu sayede elde edilerek korunur. Olgunlaşmış Antep fıstıklarının rengi kırmızıya doğru çaldığı için, fıstık ezmesi yapımına uygun değildir.

Saraymar ile Antep fıstığı ezmesini uygun fiyata online sipariş ile satın alabilecek, hem bar şeklinde hem de tekli paketlenmiş şekliyle temin edebileceksiniz. Harika lezzeti, kaliteyi ve tazeliği oldukça uygun fiyatlara alabilecek, muhteşem Antep fıstığı ezmesinin tadına sonuna kadar varabileceksiniz. Yoğun fıstık aroması ile kendinizi inanılmaz mutlu hissedecek, aynı zamanda misafirlerinizin ve sevdiklerinizin yüzündeki mutluluk olabileceksiniz. Ülkenin en iyi ve en taze Antep fıstıkları ile yapılan fıstık ezmeleri, uygun fiyatlar ile alıcılarıyla buluşmayı bekliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.