1 2 3

Lokum

Lokum, bütün Dünya tarafından bilinen ve harika lezzeti ile insanların damaklarını şenlendiren, tarihi 15. Yüzyıla kadar dayanan mükemmel bir tattır. Osmanlı döneminde 17. Yüzyılda iyice yaygınlaşmaya başlayan lokum, 18. Yüzyıl ortalarında ise İngiliz bir gezgin sayesinde Avrupa’da “Türk Lokumu” adı altında tanınmış ve yaygınlaşmıştır.

Lokum, ilk yapılmaya başlandığı dönemlerde bal, pekmez gibi doğal şeker açısından zengin besinler ve unun karıştırılması ile elde ediliyordu. Daha sonraları ise nişasta ve şeker kullanılarak yapılmaya başlanmıştır. Firmalar lokumu günlük taze olarak üreterek, müşterilerinin hizmetine sunarlar. İnternet üzerinden online sipariş yöntemiyle dahi satın alabileceğiniz lokum, ülkemizin en harika lezzetleri arasındadır. En uygun fiyatlı lokumları, online bir şekilde satın alabilir, kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Siz de harika lezzette ki ve çeşitte ki lokumları Saraymar’dan online bir şekilde sipariş edebilirsiniz.

Ayrıca Avrupa’nın tanıdığı ilk Türk lezzeti olan lokumun oldukça fazla çeşidi mevcuttur. Güllü, sade, antep fıstıklı, fıstıklı, çikolatalı, cevizli, bademli lokum, en çok bilinen lokum çeşitlerinin başında gelmektedir. Ayrıca çifte kavrulmuş lokum, lokumun lezzetini ikiye katlayarak harika bir lezzet ortaya çıkmasını sağlamış ve lokum çeşitlerinin arasında kendisine yer bulmuştur.

Daha ilk çıktığı zamandan bu zamana kadar en çok sevilen ve tüketilen lezzetler arasında yer alan lokum, yeniliklere ve taze lezzetlere açık bir üründür. Saraymar lokumları da kalitesi ve tazeliği ile müşterilerine hizmet sunuyor. Ayrıca lokum, içerdiği şeker sayesinde yüksek bir kalori kaynağıdır ve insana enerji verir.

İlk bilinen Osmanlıca adı “rahat ul-hulküm” dür. Osmanlıca tabiriyle boğaz rahatlatan anlamına gelen lokum, bir kez yiyenin asla vazgeçemediği ve aradığı lezzetler arasındadır. Özellikle çifte kavrulmuş lokumun tadından bir kez tüketen için vazgeçmek oldukça zordur.

Hemen hemen bütün Dünya’nın severek ve afiyetle tükettiği Türk lokumunu, uygun fiyatlar ile online bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Kuşlokumu, kaymaklı lokum, naneli lokum, limonlu lokum, meyveli lokum, Hindistan cevizli lokum, narlı lokum gibi birçok çeşidi de mevcuttur. Saraymar lokumları da bu vizyon ve kalite ile müşterilerine en taze lokumları sunmaya devam ediyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.