SULTANLARIN SOFRASINDAN SULTAN LOKUMU

11 Eylül 2021
SULTANLARIN SOFRASINDAN SULTAN LOKUMU

SULTANLARIN SOFRASINDAN SULTAN LOKUMU

 

Türk lokumunun bugüne kadar üretilmiş olan sayısız çeşidi olsa da sultan lokumu her zaman başka bir noktada bulunuyor. Çünkü Osmanlı’da sarayda üretilmeye başlayan ilk lokumun sultan lokumu olduğu düşünülüyor. Sultan lokumu hem eşsiz görüntüsü hem de benzersiz lezzeti ile bambaşka bir lezzet. Hindistan cevizine bulanmış olan bu lokum çeşidi, bir yandan lezzetli bir deneyim sunarken, bir yandan da insan sağlığı açısından oldukça faydalı. Şimdi hep birlikte sultan lokumu hakkında tüm bilinmesi gerekenlere bakalım…

 

Hem Lezzetli Hem Faydalı

 

Sağlık açısından oldukça faydalı bir gıda ürünü olan sultan lokumu, lokumun Anadolu’da ilk üretilmeye başladığı tarihten bu yana aralıksız olarak, günümüze kadar üretildi. Bugün de hala üretilmeye devam ediyor. Hindistan cevizli kaplı olması sebebiyle bazen Hindistan cevizli lokum ile karıştırılsa da sultan lokumu sarılmış yapısı ile tamamen benzersiz bir lokum çeşidi. Aynı zamanda yurtdışında en çok bilinen lokum çeşidi de sultan lokumu.

 

Sultan lokumu bademcik iltihabından böbrek hastalıklarına, cilt yaralarından kilo verme sorunlarına kadar pek çok hastalığın iyileşmesine yardımcı olabilir. Elbette bunun için kararında ve düzenli bir tüketim gerekmektedir. Ayrıca aşırı şekilde ve kontrolsüz biçimde tüketilen sultan lokumu, sağlık açısından problem yaratabilir. Fakat günde birkaç adet sultan lokumu tüketmenin sağlık açısından hiçbir zararı yoktur. Aksine düzenli olarak tüketilen birkaç tane sultan lokumunun insan sağlığı açısından faydaları bulunur. 

 

En Güzel İkramlık, En Tatlı Atıştırmalık

 

Sultan lokumu lezzetli olmasının yanı sıra, aynı zamanda son derece besleyici ve doyurucu bir tatlı. Bu yüzden de özellikle kilo vermek isteyen insanlar tarafından tok tutuyor olması sebebiyle ara öğünlerde tercih edilebiliyor. Aynı zamanda misafirlere ikram etmek için ya da herhangi bir ziyarette yanınızda götürmek için son derece ideal bir ürün. Ayrıca güzel bir paket ve ambalaj tasarımı ile şık bir hediyelik ürüne dönüşebilir. Türk mutfağının nadide parçası olan sultan lokumu, tamamıyla çok yönlü bir gıda ürünü. 

 

Sultan lokumunu isterseniz yemeklerden hemen sonra tatlı niyetine tüketebilir, Türk kahvesinin yanında tüketerek harika bir ikili yaratabilirsiniz. Eğer yemek saatine daha çok varsa ve beklemek istiyorsanız, açlığınızı bastırmak için bir parça sultan lokumu tercih edebilirsiniz.

 

Sultan Lokumu İçin, Saraymar’ı Tercih Edin!

 

Saraymar Şekerleme 1970 yılında başlamış olduğu yolculuğuna, bugün de hız kesmeden devam ediyor. Bugüne kadar sayısız lokum ve şekerleme üretimi gerçekleştirmiş olan Saraymar, internet mağazası ve online sipariş hattı sayesinde Türkiye’nin her yerinde bilinir hale geldi. Üstelik internet üzerinden alışveriş yapan müşterileri için pek çok avantaj sunuyor. Örneğin herhangi bir ürün grubundan ya da farklı ürün gruplarından 150 TL ve üzerinde alışveriş yaparsanız, ücretsiz kargo hizmetinden faydalanabiliyorsunuz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.