UYGUN FİYATLARA LEZİZ LOKUMLAR

10 Eylül 2021
UYGUN FİYATLARA LEZİZ LOKUMLAR

UYGUN FİYATLARA LEZİZ LOKUMLAR

 

Lokumlar hem malzeme kalitesi bakımından hem de harcanan emek bakımından yüksek maliyetli gıdalar olsalar da, fiyatlarının çok yüksek olduğunu söylemek mümkün değil. Yine de harcanan emek göz önünde bulundurulduğunda, lokum için ödenen ücretin değdiğini düşünebilirsiniz. Çünkü geleneksel yöntemler kullanılarak üretilen lokumların oldukça meşakkatli bir üretim süreci bulunuyor. Bu yüzden de lokum fiyatları yüksek değil ama çok da düşük oldukları söylenemez. Yine de en kaliteli lokumları, uygun lokum fiyatları ile bulabilmek de mümkün.

 

Lokum Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Eğer kalitesiz lokumlara yüksek fiyatlar ödemek istemiyorsanız, bu durumda güvenilir ve kaliteli bir markadan alışveriş yapmanız gerekiyor. Özellikle son yıllarda lokum üreten markaların artması ile birlikte, güvenilir bir marka bulmak zorlaştı. Rekabet koşulları da göz önünde bulundurulduğunda, bu durum lokum fiyatları konusunda bir yükseliş meydana getiriyor. Bu yüzden daha çok köklü ve piyasada adı duyulmuş olan, kalitesini kanıtlamış olan markalardan alışveriş yapmanız sizin için çok daha iyi olacaktır. 

 

Her ne kadar sınırsız lokum çeşitliliği arasından seçim yapmak zor olsa da, bir lokum tercihi yapmadan önce mutlaka bütün alternatifleri değerlendirin. Örneğin eğer kuruyemiş seviyorsanız antep fıstıklı ya da fındıklı lokumlar, meyve seviyorsanız da narlı ya da portakallı lokumlar tercih edebilirsiniz. Elbette bu lokumlar üretilirken kullanılan malzemelere ve harcanan emeğe göre farklı lokum fiyatları ile karşılaşmanız mümkün. Eğer çok yüksek lokum fiyatları ödemek istemiyorsanız, bunun için sade lokum seçenekleri arasında seçim yapabilirsiniz.

 

Lokum Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

 

Lokum fiyatları belirlenirken göz önünde bulundurulan birkaç faktör var. Bunlardan ilki içerisinde kullanılan malzemeler, ikincisi kullanılan malzemelerin kalitesi ve son olarak da üretim sürecinde ne kadar emek harcandığı. Günümüzde lokum fiyatları konusunda en önemli üç belirleyici faktör bunlar. Örneğin lokum içerisinde kullanılan antep fıstığı, hindistan cevizi ne kadar kaliteliyse, alacağınız lokumun fiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Sade lokumlar, meyveli ya da kuruyemişli lokumlara göre çok daha uygun lokum fiyatları ile satılmaktadır. Yine de iki lokum türü arasında çok büyük fiyat farkları bulunmuyor.

 

Seçim yaparken fiyatlar önemli bir belirleyici olsa da, yine de çok kötü lokumlar üreten markaları tercih etmemek gerekiyor. Çünkü misafirlerinize kötü, lezzetsiz ve özensiz şekilde üretilmiş lokumlar ikram etmek istemezsiniz. Bu yüzden hem özenli şekilde üretim yapan, hem ismi Türkiye’de bilinen, hem kendini kanıtlamış, hem de uygun lokum fiyatları ile satış yapan bir marka tercih etmeniz yararınıza olacaktır. 

 

Lokum Alışverişi İçin Saraymar Şekerleme

 

Saraymar Şekerleme 1970 yılından beri tüm Türkiye için lokum üretiyor. Üstelik bunu son derece uygun lokum fiyatları ile yapıyor. Siz de en kaliteli malzemelerle üretilmiş olan lezzetli lokumlar için, Saraymar’ı tercih edin!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.